Frederiksoord
Vanmorgen maar weer even met de vliegploeg naar Frederiksoord geweest. Stralend weer, klein beetje fris nog, maar verder prima vliegweer. Eerst de doffers de vrijheid gegeven en een paar minuten later de duivinnen daar achteraan. Opvallend voor vandaag was dat beide koppeltjes gelijk de goede kant uit gingen.
Eveneens opvallend was dat beide koppels er wat mij betreft te lang over hebben gedaan. Thuis stond er ééntje op wacht en die rapporteerde dat ze wel als een speer naar binnendoken iets dat ik aan de hand van de kloktijden die binnenkwamen op mijn mobiel ook al geconstateerd had.
Waarom ga je halverwege de week met de oude duiven nog lappen is een vraag die ik al wel vaker gekregen heb. Moet dat? Welnee is dan mijn antwoord dat moet helemaal niet. Denk dat het allemaal niet zoveel uitmaakt maar ik heb er gewoon een goed gevoel bij en ik ben wel voorstander van een toonmomentje in de week. Vrijdags voor het inkorven toon ik namelijk de duivin niet. Ik probeer er wel scherpte mee te creëren en ik denk dat dat dus ook wel enigszins lukt. Het als een streep uit de lucht op de plank knallen is iets dat ik heel graag zie en zelfs ook iets waardoor ik vluchten win. Het is ook de reden dat ik liever niet heb dat de buren de jonge duiven los hebben op het moment dat mijn duiven van de lapvlucht thuis moeten komen. Ze draaien dan met gemak een rondje extra mee en dat wil ik nu juist niet. Gelukkig houden we wat dat betreft altijd rekening met elkaar, dik voor mekaar dus!
Een andere reden om te gaan lappen is ook wel een klein beetje om dat gekke, meer dan idiote, trainen van de duiven wat in te perken. Man man dat is toch wel wat hoor, het knalt als een malloot door de lucht en dat niet even maar een uur lang. Hoeft voor mij helemaal niet zo gek, liever niet zelfs veel te risicovol! Het is ook nooit goed hè!
Luyksgestel
Gisteren nog een app contactje met André van de Wiel uit Luyksgestel. Ik vertelde hem dat onze duiven komende zaterdag in Luyksgestel staan. Het verraste hem want hij was hiervan nog niet op de hoogte. Heb hem het vliegprogramma maar toegestuurd.
Maar goed zaterdag dus de tweede vlucht en wel vanaf Luyksgestel en dat betekend ruim 200 kilometer vliegen. De verwachting is een noord tot noordwesten wind vrij matig in kracht dus het kon wel eens een "eerlijk" vluchtje gaan worden met overal in de afdeling vroege duiven zoals ik er nu tegenaan kijk.
Nanne Wolff
Afgelopen maandag met een derde van mijn vliegbestand naar dierenarts Nanne Wolff in Wezep geweest. Dit allemaal in het ritme van mijn reguliere controles welke ik om de drie weken laat verrichten.
De man in de witte jas kon mij dit keer volledig geruststellen. Brand en brand schoon waren zijn woorden, ik vraag nog wat zeg je?? Super super super schoon sprak hij uit. Meen je dat nou was mijn reactie, helemaal was zijn antwoord. Dan zullen ze toch echt wel schoon zijn zeker?
Kan in ieder geval wat dat betreft met een gerust hart deze week aan de start verschijnen.
Compuclub
De afgelopen twee vluchten veel gedonder gehad met het verenigingsprogramma. De eerste keer geholpen door collega's van andere verenigingen en afgelopen zaterdag geholpen door Compuclub zelf door middel van een live verbinding. Fijn dat het zo kan, vervelend dat het nodig is en nog vervelender dat ik niet op de hoogte was (en kon zijn) van de veranderingen die zijn doorgevoerd.
Wat dat betreft is er wel ruimte voor verbetering in de communicatie naar de gebruikers toe. Aan de andere kant zijn de contacten met Compuclub meer dan uitstekend. Wat mij betreft toch wel een goede partij die we ook moeten koesteren. En nee hoor ik heb geen enkel voordeel of band met Compuclub! Kan dat niet vaak genoeg benadrukken.