Laatste nieuws

Het lijkt een mooie dag te worden, gelost om 9.00 uur en 9.30 uur

  • 6-9-2025

Mooi weer

Vanmorgen rond 6.50 uur maar vast het garagedak opgeklommen om het water te verwijderen. Verslappen op de laatste twee vluchten staat niet in mijn woordenboek dus het hoort er gewoon bij. Gelukkig niet idioot veel water gevallen maar toch nog goed voor negen volle emmers totaal.

Tevens de foto gemaakt welke bij dit stukje tekst staat weergegeven.

Wachten

Het lijkt in Limburg en in Noord Frankrijk al op prachtig weer. Foto's die we kunnen zien op de whatsapp groep van de afdeling 9, 10 en 11 tonen dit aan. Voorlopig echter nog wachten vanwege mogelijke grondmist en de frisse temperatuur.

Fusie afdeling 10 & 11

Wat lagen de afdelingen geweldig mooi op koers om over een paar weken de fusie te beklinken. Plotseling lijkt er een kink in de kabel te komen. Vanuit afdeling 10 grote twijfel zo maak ik op uit de stukken die gisteren werden gepubliceerd. Onbegrijpelijk eigenlijk en een ware dolksteek en wat mij betreft minachting richting het bestuur van de afdeling 10. Dat hebben de mannen niet verdiend!!!! En dan de argumenten die aangedragen zijn, de haren gaan je recht overeind staan. Hebben niets met een fusie te maken. Ik vind het beschamend en ook onbegrijpelijk.

Mijn oproep is dan ook mannen en vrouwen van afdeling 10 draag positief bij aan de tot stand koming van de nieuwe afdeling Noord. Sportief gezien zal er bitter weinig gaan veranderen maar organisatorisch en vooral ook financieel komt het ons allemaal ten goede. Voor de mogelijke tegenstemmers geldt wat mij betreft beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Kom op man!

Beide vluchten los!

Ik begin maar met voor mij de belangrijkste vlucht van vandaag! De natour vlucht vanaf Margraten worden gelost om 9.30 uur. De wind is zeer matig en komt uit oost tot zuidoostelijke richting zo valt hier en daar te lezen.

Het weer lijkt mij prachtig dus niets staat in de weg om er een mooie vlucht van te maken. Ik verwacht snelheden van rond de 1.400 mpm. Dat zou voor ons betekenen klokken ergens tussen 12.15 uur en 12.30 uur.

En dan de jonge duiven vanuit Chalons en Champagne (of is het Courtisols?). Ze zijn daar gelost om 9.00 uur. Afstand 464 kilometer. Tja wat gaat de snelheid doen, ergens tussen de 1.300 mpm en 1.350 mpm?? Ik vind het zeer lastig inschatten. Ik ga het zeer ruim aanhouden, aankomsten tussen 14.30 uur en 15.00 uur. Maar hou de meldsite in de gaten zou ik zeggen.

Genieten

Ja laten we gaan genieten vandaag. Prachtig weer en het voorlaatste duivenweekend van dit seizoen. De aankomsten kunnen wel eens zeer mooi zijn, vooral die van de jongen. Hopelijk kunnen we nog eens met kippenvel op de armen de duiven zien aankomen!

Het ging niet zoals ik gewend ben als ik eerlijk moet zijn. Vanuit het noordwesten (te ver!!) zie ik heel erg hoog mijn eerste duif aankomen (eindelijk weer eens eentje zien komen van ver) ze maakt wel degelijk aanstalten om naar beneden te komen en dat deed ze ook wel behoorlijk snel waarbij ze opgehouden wordt door mijn tweede die volgens mij uit het westen kwam en volgens mij een tweetal duiven van de buren. Overigens niet veel verspeeld daarmee, helaas wel wat meer verspeeld op de valplank. Wel in één keer op het plankje maar angstig door een roofvogelaanval enkele weken geleden vanaf een lapvlucht waarbij ik ze uiteindelijk terugvond achter de afvalcontainer achter het hok, bleef ze verstijfd zitten op de rand van de plank. 

Vervolgens maar heel voorzichtig haar richting antenne gedirigeerd waarna ze geklokt werd, dit in de wetenschap dat nummer twee nog ergens ronddraaide. De klok geeft 12.18 uur aan als ze geklokt wordt en ze is mijn derde getekende NL22-520 "Frederiek" snelheid 1.459 mpm. De tweede valt dan toch een minuutje later en dat is de NL24-027 "Sifan". 

Het vervolg gaat redelijk vlotjes waarbij mijn twee eerstgetekende duiven het laten afweten.  Binnen 34 minuten het klepje dicht en dat is ook wel eens mooi. Ondanks het wat vreemde begin toch prima tevreden met hoe ze thuis kwamen. Teleurstelling is er wel ten aanzien van de twee eerstgetekende duiven die het hebben laten afweten, daar baal ik behoorlijk van.

Overigens is "Frederiek" asduif oud geworden in de vereniging. Ze is na vandaag niet meer in te halen, ben daar wel heel erg blij mee!

Nu de jonge duiven nog. Nogal wat verwachtingen van en dat is altijd "trikkie" in de wetenschap dat je dan vaak bedrogen uitkomt en het deksel op de neus krijgt.

Hij kwam redelijk uit de goede hoek en de klok gaf 14.42 uur aan toen de NL25-213 uit Subliem x kld. Secretariat werkelijk op de klep plofte en geklokt werd. Snelheid 1.355 mpm. Ruim anderhalve minuut later kwam de tweede getekende NL25-204 uit Second Dennis x Thijsje over het huis vallen en ook gelijk klonk het piepsignaal van de klok.

Zes minuten later was het nummer drie welke met nogal wat gang aankwam. Maar in plaats van gelijk op de plank te vallen verkoos hij het platte dak met water bij de buren. Een klein kluitje modder zorgde ervoor dat hij opvloog en ook gelijk naar de klep ging om geklokt te worden. Het was de NL25-053 uit Magnifiek x dochter Geeloger van Hans & Evert Jan Eijerkamp.

Het verdere verloop was zeer stroef vond ik. En ik moet ook heel eerlijk zijn dat de jonge duiven mij enorm zijn tegengevallen vanmiddag. Gelukkig was het nog niet de deksel op de neus zoals ik eerder beschreef maar vanmiddag heeft voor mij maar weer eens aangetoond dat de gedragingen in de voorbereidingen van zeer weinig waarde zijn. Want ze waren toch bijzonder goed en zeker ook bij het inkorven donderdagavond thuis uitermate mooi.

Uitslagen in de vereniging:

Margraten tegen 312 duiven: 2,5,10,11,12,15,16,17,22,23 enzovoort met totaal 16 van de 18 op de uitslag.

Chalons en Champagne tegen 205 duiven: 4,6,16,34 enzovoort met totaal 8 van de 19 op de uitslag.

Voer hier nog aan toe dat op beide vluchten het klepje inmiddels dicht kon en dan valt er toch ook weer niet zo veel te mopperen.

Enig minpuntje mijn aangewezen duif op de natour was vele malen te laat maar nog net op de uitslag en het blijft een beetje een raadsel waar mijn tweede aankomende duif van de natour terecht is gekomen alvorens ze geklokt werd, ook dit op de natour. Vermoedelijk is ze gaan drinken bij de buren op het garagedak achter mijn rug wat ik niet heb gezien, gelijk als het derde jong dat ook in een glijvlucht landde op het dak van de buren.

Terug