Laatste nieuws

Onderweg naar Eefde

  • 4-4-2025

Oefenvlucht met afdeling

Vanavond 28 duiven ingekorfd voor de oefenvlucht met de afdeling vanaf Eefde. De te vliegen afstand bedraagt 92 kilometer als ze tenminste de kortste weg naar huis gaan nemen.

Veertien doffers en evenzoveel duivinnen moeten morgen maar weer gaan proberen om heelhuids thuis te komen. Dat is ook de "opdracht" die ik ze heb meegeven. Ze hoeven hun wat mij betreft nog niet het "snot" voor de ogen te gaan vliegen maar ik zou het wel bijzonder fijn vinden als morgenavond alle 28 duiven weer in hun hok zitten.

Plaats voor 12 vliegkoppels en toch 28 stuks in de mand gedaan. Kreeg de vraag al of ik bakken had bijgezet. Nee dat is beslist niet het geval. Maar ik hou ieder jaar van beide geslachten twee reserves aan en deze vier hebben de voorbereiding ook gewoon meegemaakt dus dan ook maar aan de start brengen van het nieuwe seizoen. Ik verwacht binnenkort nog wel een paar uitvallers met vleugelproblemen en dan wordt het aantal vliegduiven zo weer teruggebracht tot 12 koppels.

Overigens de drie aangewezen duiven zijn drie duivinnen te weten de NL22-520, NL23-931 "Boreen" en de NL23-986 "Windy" Het gaat morgen natuurlijk helemaal nergens over maar ben toch wel benieuwd of deze drie dames hun op tijd weten te melden.

Vereniging

In de vereniging totaal 454 duiven die over de antenne zijn gegaan en voor een plaats op de verenigingsuitslag strijden. Daarnaast nog eens 75 duiven welke als invliegduif zijn ingekorfd.

Morgen pittig

Het kon nog wel eens pittig worden hoorde ik iemand zeggen vanavond in het clubgebouw. Hetzelfde is ook wat er door mijn hoofd spookt. Geen probleem natuurlijk omdat de afstand nog geen 100 kilometer is maar ze zullen er wel even aan moeten trekken. In districtsverband (want ze worden per district gelost) zullen we overigens totaal niet aan de bak komen morgen is mijn verwachten. De noord oosten wind is ons daarvoor niet gunstig gezind.

Terug